Polski English French German Russian

LaserControl - bezpieczeństwo pracy

Kolejna innowacyjne rozwiązanie, które w ostatnim czasie opracował i wdrożył Istobal, ma związek z bezpieczeństwem pracy. System został nagrodzony za innowacyjność podczas targów Motortec Automechanika Ibérica 2013, które odbywały się w marcu.

Laser Control to czujnik laserowy, który mierzy "w każdej chwili" dokładną pozycję myjni automatycznej podczas pracy na stanowisku mycia. Urządzenie wysyła wiązkę lasera w kierunku odblasku umieszczonego na końcu stanowiska na ścianie lub na słupie. Powierzchnia odblaskowa odbija sygnał, który wraca do lasera i pozwala na dokładny pomiar odległości między nimi.
Obecnie stosowane rozwiązania wykorzystują do kontroli położenia myjni czujniki indukcyjne, które wykrywają metalowe ograniczniki ruchu umieszczone na początku i na końcu stanowiska oraz enkoderów jazdy. Miejsca te są bardzo podatne na zabrudzenia, co może prowadzić do fałszywych odczytów. Laser Control zastępuje te elementy czujnikiem laserowym, co znacznie ogranicza ryzyko błędu. Margines błędu wynosi w tym przypadku 1 mm w porównaniu do 25 mm dla czujników indukcyjnych.