Polski English French German Russian

Akcesoria

sultof-szczotki.png

Szczotki firmy Vikan

Prezentujemy Państwu produkty do zapewnienia czystości i higieny znanej duńskiej firmy Vikan. Ich tradycja sięga już ponad 100 lat. Produkty Vikan sprawdzają się we wszystkich sferach przetwórstwa i dystrybucji środków spożywczych. Są one ciągle udoskonalane i wytwarzane z uwzględnieniem wysokich wymogów europejskich dotyczących higieny, trwałości i efektywności czyszczenia w branży spożywczej i samochodowej.

Trwała konstrukcja

Wykorzystanie materiałów wysokiej jakości oraz przemyślana konstrukcja czyni produkty Vikan trwałymi oraz przydatnymi nawet w szczególnie trudnych warunkach pracy - niskie i wysokie temperatury (od -25oC do +121oC), agresywne środki czyszczące, trudno dostępne miejsca.

Bogaty asortyment

Wiadomo, że czyszczenie różnego typu sprzętów wymaga zastosowania szczotek o rozmaitym kształcie i różnej twardości włosia. System higieny Vikan oferuje całą gamę produktów do wielu, nawet bardzo nietypowych zastosowań zgodne z systemami HACCP !

Asortyment obejmuje trzonki i szczotki rozmaitego rodzaju i formy, również z przepływem wody i podłączeniem węża, z giętkim przegubem oraz teleskopowe (nawet do długości 6 m)

STOP dla bakterii

Korpusy szczotek wykonane są z litego polipropylenu. Gwarantuje on gładką i trudno brudzącą się powierzchnię, w przeciwieństwie do spienionych tworzyw sztucznych, gdzie w okolicy umocowania włosia tworzą się pęcherzyki powietrza, będące idealnym środowiskiem dla bakterii. Wykonane z poliestru włosie zapobiega przyjmowaniu wody (razem z żyjącymi w wodzie bakteriami). Szczotki, dla których pożądane jest przyjmowanie wody mają specjalne włosie z rozszczepionymi czubkami. Produkty Vikan można sterylizować w temperaturze do 121oC.

Ergonomia

Konstrukcja produktów Vikan, prawidłowa długość, grubość i kształt trzonków zmniejszają napięcia krzyża i rąk, przez co zapobiegają niekorzystnemu wpływowi na zdrowie pracowników. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy dokonać wyboru najodpowiedniejszego sprzętu.


sultof-opryskiwacz.png

Opryskiwacz firmy Kwazar

Kwazar - stworzone by trwać

Firma Kwazar jest zdecydowanym liderem wśród polskich producentów opryskiwaczy. Kwazar Corporation to 20 lat doświadczenia, obecność w 104 krajach świata i wiele sukcesów w branży ogrodniczej, rolniczej, samochodowej, sprzątającej, oraz w drogownictwie.

Produkty i usługi firmy Kwazar znajdują uznanie na wszystkich kontynentach świata. Są one powszechnie znane i cenione nawet w tak odległych zakątkach, jak: Stany Zjednoczone, Chile, Meksyk, Anglia, Francja, Ukraina, Rosja, Australia, Kuba, Angola, Nigeria czy Ghana.

Profesjonalne opryskiwacze ciśnieniowe Orion pro plus to grupa produktów nowej serii Cleaning Line. Powstały na bazie znanej wcześniej serii ogrodniczej. Charakteryzują się estetyką i wysokiej klasy jakością. Zastosowane rozwiązania techniczne, takie jak uszczelnienie vitonowe, zawór bezpieczeństwa, manometr, nowa końcówka rozpylająca - regulująca ciecz od mgiełki do strumienia, dają użytkownikowi maksimum satysfakcji z wykonywanej pracy przy minimalnym nakładzie sił.

Zastosowane uszczelnienie vitonowe nie reaguje ze środkami agresywnymi i nieobojętnymi chemicznie. Konstrukcja naszych opryskiwaczy pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych i najbardziej wyszukanych potrzeb każdego klienta. Możliwości jest wiele od użycia dysz płaskostrumieniowych, o zwiększonej wydajności cieczy po końcówki pianotwórcze.

Praca Orion pro plus satysfakcjonuje profesjonalistów z branży samochodowej, sprzątającej, odkażającej, budowlanej, jednostek specjalistycznych oraz każdego, kto lubi pracę wysokiej jakości sprzętem.

Orion pro plus znakomicie sprawdza się przy:
 • precyzyjnym czyszczeniu różnego rodzaju dużych powierzchni,
 • myciu szyb,
 • myciu samochodów,
 • nanoszeniu środków pianotwórczych,
 • dezynfekcji,
 • deratyzacji,
 • rozmrażaniu powierzchni.

sultof-gabka.png

Gąbka do mycia samochodów

Gąbka Jumbo została wykonana z materiałów najwyższej jakości co gwarantuje jej użytkowanie przez długi czasu.
Charakteryzuje się dużymi dziurami, które z łatwością zbierają owady z karoserii, nie pozwalają na zatrzymywanie ziaren piasku przez to gąbka nie rysuje lakieru. Bardzo łatwo wchłania wodę. Dzięki swojemu kształtowi jest wygodna w trzymaniu.

sultof-sciereczka.png

Ściereczki do szyb i lusterek

Ściereczka do szyb i luster idealnie usuwa smugi z powierzchni szklanych i lakierowanych, nie rysuje, nie pozostawia śladów. Doskonała dla alergików i przyjazna środowisku.

Ściereczka usuwa zacieki z szyb, luster, i innych szklanych gładkich powierzchni. Może być używana do mycia, choć polecana jest głównie do polerowania szklanych powierzchni po wcześniejszym umyciu. Nie pozostawia smug ani zacieków, doskonale wchłania wodę i bardzo szybko schnie po użyciu. Po skończonej pracy wystarczy ją wypłukać albo uprać w temperaturze nie wyższej niż 60°C. Jest wyjątkowo trwała. Może być używana na sucho lub mokro nawet przez 2 lata. W trakcie tego czasu, w przeciwieństwie do wielu innych ściereczek, mikrofibra nie robi się łamliwa, nie kruszy się, można ją wielokrotnie prać i płukać. Mikrofibra to specjalny typ włókna 100 razy cieńszy od ludzkiego włosa lub cienkiej nitki. Został on wyprodukowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu ściereczki z mikrofibry docierają do najmniejszych, nawet mikroskopijnych, szczelin, czyli takich, do których zwykła bawełniana ściereczka nie może dotrzeć. Poza tym mikrofibra, w przeciwieństwie do zwykłej ścierki czy papierowego ręcznika, jest wyjątkowo chłonna i nie zostawia kłaczków ani pyłków na czyszczonych powierzchniach. Ściereczki z mikrofibry czyszczą bez użycia detergentów, dlatego są przyjazne środowisku. Nawet na sucho doskonale wchłaniają kurz i roztocza o wiele dokładniej niż zwykłe ścierki, dlatego są polecane dla alergików.

Nie każda mikrofibra gwarantuje wysoką efektywność czyszczenia. O jakości mikrofibry świadczy ilość i jakość kurczliwych włókien nylonowo - poliestrowych. Nasze mikrofibry oparte są na formule Active Power, czyli zastosowaniu optymalnej ilości nylonu, który kurcząc się i rozkurczając, pochłania kurz i brud dokładniej niż zwykła ścierka. Mikrofibra nie rysuje i nie pozostawia na powierzchni śladów.


sultof-dysza.png

Dysza pianotwórcza

Urządzenie pianotwórcze wykonane z mosiądzu o wyjątkowo solidnej konstrukcji. Profesjonalna z regulacją wydatku piany oraz strumienia piany. Dysza ułatwia podawanie środka czyszczącego (piany aktywnej, wosku itp.). Zapewnia zwiększoną szybkość nanoszenia produktu chemicznego. Jest podłączana pod pistolet w myjce wysokociśnieniowej. Jej zadaniem jest także oszczędność chemii i lepszy efekt działania. Najlepiej przez dyszę pianową podawać aktywną pianę. Chemia po spienieniu dłużej trzyma się na powierzchni i dzięki temu może dłużej „pracować” (działać). Dzięki dyszy pianowej zużycie chemii jest dużo mniejsze. Należy ustalić, jakie jest połączenie z pistoletem bagnetowe (przy maszynach domowych) lub przykręcane (przy maszynach profesjonalnych). Istnieje możliwość doboru odpowiedniego „nypla” (przejściówki) do rodzaju agregatu wysokociśnieniowego.

sultof-dosatron.png

Dosatron

Dosatron jest urządzeniem podłączonym do sieci wodociągowej, a jego jedyną siłą napędzającą jest ciśnienie wody. Pod jej wpływem, mechanizm zasysa zagęszczony preparat, dozuje określoną porcję, a następnie miesza preparat z wodą. Otrzymany w ten sposób roztwór zostaje przesłany dalej.

Dozowana wartość wtryskiwanego preparatu jest zawsze proporcjonalna do ilości wody przepływającej przez Dosatron, niezależnie od zmian natężenia przepływu wody lub jej ciśnienia w sieci.

Typ Wielkość przepływu Ciśnienie Dawkowanie
D 100 R 20 l/h – 1,5 m3/h 0,50 – 5 bar 0,5%, 0,8%, 1,0%
D 25 RE2 10 l/h – 2,5 m3/h 0,30 – 6 bar 0,2 – 2,0%
D 200 RE 20 l/h – 1,5 m3/h 0,50 – 5 bar 0,2 – 2,0%
D 400 RE 20 l/h – 1,5 m3/h 0,50 – 5 bar 0,5 – 4,0%
D 310 RE 20 l/h – 1,5 m3/h 0,50 – 5 bar 3,0 – 10%
DI 1500 10 l/h – 2,5 m3/h 0,30 – 6 bar 0,07 – 0,2%
D3 RE10 10 l/h – 3,0 m3/h 0,30 – 6 bar 1,0 – 10,0%
D3 RE5 10 l/h – 3,0 m3/h 0,30 – 6 bar 0,5 – 5,0%
DI 210 10 l/h – 2,5 m3/h 0,50 – 4 bar 2,0 – 10%
D 45-1.5 20 l/h – 4,5 m3/h 0,50 – 5 bar 0,2 – 1,5%
D 45-3 20 l/h – 4,5 m3/h 0,50 – 5 bar 0,5 – 3,0%
D 45-8 20 l/h – 4,5 m3/h 0,50 – 5 bar 3,0 – 8,0%
D 8 R 500 l/h – 8 m33h 0,15 – 8 bar 0,2 – 2,0%
D 8 R 150 500 l/h – 8 m3/h 0,15 – 8 bar 1,0 – 5,0%
D 20 S 1 m3/h – 20 m3/h 0,12 – 10 bar 0,2 – 2,0%

sultof-wytwornica.png

Wytwornica pianotwórcza

Wytwornice pianotwórcze służą do nanoszenia środków chemicznych w postaci piany. Wykonane są one ze stali kwasoodpornej. Wytworzona w urządzeniu piana służy do mycia i dezynfekcji maszyn i urządzeń w przemyśle spożywczym, motoryzacyjnym i środkach transportu. Wytwornica piany składa się ze zbiornika ciśnieniowego, wykonanego ze stali kwasoodpornej umieszczonego na kółkach z otworem zalewowym umieszczonym centralnie na górze. Tam też wyprowadzone są dwa króćce, do których podłączona jest armatura doprowadzająca do zbiornika sprężone powietrze z zewnętrznego źródła np. kompresora oraz wyprowadzająca ze zbiornika czynnik myjący, który wraz ze sprężonym powietrzem tworzy pianę myjącą.

Na wyposażenie składają się następujące części:

 • zbiornik na konstrukcji jezdnej o pojemności 20 litrów
 • lanca standardowa z dyszą do wytwarzania piany
 • przewód do roztworu myjącego, o długości 10 mb
 • przewód do sprężonego powietrza, o długości 10 mb
 • opcjonalnie istnieje możliwość zamontowania dłuższych przewodów.