Polski English French German Russian

SmartFlow - nowe suszarki w myjniach automatycznych

Istobal wprowadził nowe suszarki w myjniach automatycznych, które zmniejszają zużycie energii o 53 % i redukują poziom hałasu o 10 decybeli. Firma z Walencji zaadaptowała technologię, która jest znana w takich zastosowaniach jak pompy wodne i systemy chłodzenia. W technologi przepływu krzyżowego obecnie stosowane turbiny odśrodkowe zostały zastąpione przez turbiny podłużne.

Rozwiązanie dostarcza wielu korzyści w porównaniu do tradycyjnych suszarek. Powietrze wychodzące z turbiny zakręca pod kątem 90o, wpada w wir, dzięki czemu przepływ ulega znacznemu przyspieszeniu. Osiągamy jednolity silny strumień powietrza na całej długości dyszy. Przy tym rozwiązaniu, zamiast standardowych dwóch silników napędzających turbiny, wystarczający jest jeden. Zużycie energii jest mniejsze o co najmniej 53%, a redukcja hałasu podczas suszenia, które jest najgłośniejszym etapem mycia, sięga 10 decybeli.

Zastosowanie tej innowacyjnej technologii, nie stosowanej dotychczas w myjniach, jest dużym wyzwaniem dla działu badawczo-rozwojowego firmy Istobal. Obecnie trwają prace nad opracowaniem optymalnej powłoki dla przyspieszenia przepływu powietrza i maksymalizacji korzyści wynikających z oszczędności energii i poprawy jakości suszenia.