Polski English French German Russian

Historia

Istniejemy od 1991 roku.

Firma SULTOF sp. z o.o. (dawniej: SULTOF. Bratkowski i Sobieski. Sp.J.) powstała w 1991 roku. Specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i instalacji myjni do wszystkich typów pojazdów, w tym także do pojazdów szynowych, oczyszczalni ścieków i obiegów zamkniętych wody, odkurzaczy oraz dyspenserów powietrza i wody. Realizujemy również zadania nietypowe wymagające zastosowania nowatorskich rozwiązań.
Sultof do dnia dzisiejszego zainstalował w Polsce i za granicą (Białoruś, Ukraina) ponad 400 myjni własnej produkcji i importowanych, a nasi najwięksi klienci to: PKN ORLEN S.A., SHELL POLSKA, STATOIL, BP i setki klientów prywatnych. Oprócz myjni zainstalowaliśmy ponad 2000 szt. mniejszych urządzeń własnej produkcji: odkurzaczy samoobsługowych i dyspenserów powietrza.
Obok własnej produkcji, od 1993 roku współpracowaliśmy z hiszpańskim producentem myjni automatycznych i bezdotykowych firmą Istobal. W tym roku zainstalowaliśmy pierwsze w Polsce bramowe i tunelowe myjnie samochodowe tego producenta, wprowadzając go tym samym na polski rynek. Istobal należy do grona największych producentów myjni w Europie i na świecie. Firma posiada certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001, a wszystkie produkowane przez nią urządzenia - certyfikat CE. Na jej liście referencyjnej znajdują się m.in.: SHELL, BP, ELF, TOTAL, STATOIL. Istobal jest obecny we wszystkich krajach Europy oraz wielu krajach Azji, Ameryki i Afryki.
W 1994 roku wprowadziliśmy na rynek (pierwsze instalacje miały miejsce na stacjach CPN S.A.) samoobsługowe myjnie bezdotykowe – początkowo firmy Portotecnica, a następnie Istobal. Są to urządzenia jedno- i wielostanowiskowe wykorzystujące najnowsze technologie mycia i wyposażone w systemy uzdatniania wody. Oferujemy także akcesoria do myjni ręcznych: agregaty wysokociśnieniowe, opryskiwacze ciśnieniowe do nanoszenia środków chemicznych, systemy dozujące, systemy prowadzenia węży, suszarki samobieżne, odkurzacze oraz inny drobny osprzęt.
W 1999 roku powołaliśmy do życia własny dział badawczo-rozwojowy i prowadzimy prace nad rozwiązaniami nietypowymi przeznaczonymi do pracy w szczególnie ciężkich warunkach oraz do miejsc, gdzie niemożliwe jest zastosowanie urządzeń standardowych lub potrzebne są rozwiązania zupełnie nowatorskie. Doskonałym przykładem są nasze rozwiązania dla KWB Bełchatów i KWB „Konin”
W 2001 roku przygotowaliśmy, we współpracy z innymi firmami krajowymi, nowy model myjni automatycznej do samochodów ciężarowych i autobusów. Jest to pierwsze urządzenie tego typu skonstruowane i wyprodukowane w Polsce. Otrzymaliśmy za nie wyróżnienie podczas Targów Stacja Paliw 2002. Prezentowana przez nas myjnia dostała tytuł „Produkt Roku 2002”.
Zespół projektowo-konstrukcyjny otrzymał także wyróżnienie w konkursie „Mistrz Techniki” organizowanym przez Naczelną Organizację Techniczną.
Od tamtego czasu zainstalowaliśmy już kilkadziesiąt sztuk tych myjni - zarówno w kraju jak i za granicą. Nazwa urządzenia – TYTAN – ma podkreślać trwałość i niezawodność naszej myjni i pokazuje, jakimi założeniami kierowaliśmy się przy jej konstruowaniu.
Inne znaczące osiągnięcie to wyprodukowanie we współpracy z firmą ZUMM oraz zainstalowanie nowoczesnych myjni automatycznych do tramwajów w Krakowie i Łodzi, dla warszawskiego metra oraz myjni do pociągów w Witebsku i Mogilowie na Białorusi.
Do naszych standardowych produktów należą również myjnie do mycia kół i podwozi serii HERKULES i HERAKLES. Produkcję tego typu myjni rozpoczęliśmy w roku 2006, dołączając do elitarnego grona producentów tych urządzeń w UE.  Nasze myjnie nie odbiegają jakością od renomowanych firm zachodnich.
Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić również na serię urządzeń BIOCLEAN do recyrkulacji wody w myjniach. Współpracują one z każdym rodzajem myjni dostarczanej przez nas lub innych producentów. BIOCLEAN wyróżniają następujące cechy: wysoka jakość, niezawodność, nowatorskie rozwiązania, niskie koszta eksploatacji oraz nieskomplikowany serwis. Dzięki nim, nasze urządzenia są bardzo cenione na rynku. BIOCLEAN to wersja rozwojowa urządzenia BioOximat nagrodzonego Złotym Medalem Targów Stacja Paliw ‘97. Uzupełnieniem oferty w zakresie oczyszczania ścieków są zbiorniki odszlamiaczy i separatory koalescencyjne polskiej produkcji.
Uzupełnieniem naszej oferty są wypróbowane środki myjące, które po uruchomieniu myjni mogą być dostarczane i uzupełniane przez nasze służby serwisowe.
Sultof zawsze szczególną uwagę zwracał na serwis, zdając sobie sprawę, że często to jakość jego pracy i czas reakcji mają decydujące znaczenie dla właściciela myjni. Dlatego też systematycznie rozbudowywaliśmy naszą sieć punktów serwisowych i stworzyliśmy regionalne magazyny części zamiennych. W efekcie posiadamy najgęstszą sieć serwisową spośród dostawców myjni automatycznych i bezdotykowych oraz zapewniamy najkrótszy czas reakcji w przypadku awarii. Sultof wygrał w ankiecie środowiskowej na Najlepszego dostawcę w branży w ‘97 roku. Zostaliśmy zwycięzcami w oczach konkurencji!
Na każdym etapie realizacji projektu inwestycyjnego służymy fachowym bezpłatnym doradztwem technicznym. Konsultujemy projekty i wizytujemy miejsca inwestycji. Realizujemy także obiekty „pod klucz”.
Dążąc do stałego podnoszenia jakości świadczonych usług, w lipcu 2006 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością potwierdzony certyfikatem ISO 9001, a w kwietniu 2015 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Środowiskowego potwierdzony certyfikatem ISO 14001.
 
Rok 2021 otwiera nowy rozdział w historii naszej firmy. Zakończyliśmy dystrybucję urządzeń firmy Istobal i postanowiliśmy sprzedawać myjnie bezdotykowe i automatyczne pod własną marką – SULTOF